Blog BOTTONEX

zamki błyskawiczne

Krótka historia zamka błyskawicznego

Odsłony: 12

Zamek błyskawiczny, czyli popularny suwak, to zapięcie tymczasowo łączące dwa kawałki tkaniny. Jest funkcjonalną alternatywą dla guzików i znajduje zastosowanie nie tylko w odzieży, ale również torbach, śpiworach czy plecakach. Może być plastikowy lub metalowy i zbudowany jest z dwóch rzędów przylegających do siebie ząbków. Współcześnie trudno sobie wyobrazić życie bez zamków błyskawicznych – są wszechobecne. Tym bardziej zaskakujący jest fakt, że jako elementy odzieżowe upowszechniły się one dopiero w czasach II Wojny Światowej!

Czytaj więcej
naszywki na ubrania

Efektowne naszywki. Jak je nosić i z czym łączyć?

Odsłony: 9

Naszywki to kawałek tkaniny, który umieszcza się na ubraniach lub innych elementach odzieżowych, jak torebki czy plecaki. Pierwotnie stanowiły alternatywę dla tradycyjnej łaty, ale szybko stały się samodzielnym detalem dekoracyjnym. Za pomocą naszywek w prosty sposób można efektownie wyróżnić strój oraz wyrazić swoją osobowość i poglądy. Apogeum popularności naszywek przypada na lata 90., jednak już od kilku sezonów przeżywają one swoją drugą młodość. Wystarczy spojrzeć na stylizacje uznanych projektantów czy światowych gwiazd. Jeansowa kurtka z naszytą aplikacją czy t-shirt ozdobiony kolorową naszywką to absolutne must have każdego pasjonata mody!

Czytaj więcej
paski w stylizacji

Jak dobrać pasek do figury i stylizacji?

Odsłony: 14

Pasek to element odzieżowy w postaci długiego i wąskiego kawałka tkaniny, skóry bądź innego materiału. Zazwyczaj zapinany jest na sprzączkę lub klamrę. Jego podstawową funkcją jest przytrzymywanie wybranego elementu stroju, głównie spodni. To jednak niejedyne jego zastosowanie. Paski pełnią również rolę stricte dekoracyjną, występując w funkcji przykuwającego wzrok akcentu stylistycznego. Eleganckie paski podkreślą formalny look, a typowo casualowe będą świetnym narzędziem budowania własnego stylu i podkreślania osobowości.

Czytaj więcej
maski ochronne

Co jest potrzebne do uszycia maseczki? Nie tylko materiał!

Odsłony: 33

Gdy maseczki stały się obowiązkowe, wiele osób zapragnęło, by były też ładne. Na ulicach można było zaobserwować coraz więcej osób w maseczkach uszytych z kolorowych, zdobnych materiałów. Aby maseczka pełniła dobrze swoją funkcję, musi dobrze przylegać do twarzy. Dlatego kluczowe jest umieszczenie w materiale giętkiego drucika lub też aluminiowego paseczka, który pozwoli dobrze dopasować maseczkę do twarzy w okolicy nosa. 

Czytaj więcej
zatrzaski przyszywane

Zatrzaski przyszywane: czym są i jakie mają zastosowanie?

Odsłony: 76

Różnorodne produkty zaliczane do galanterii metalowej służą nie tylko do ozdabiania ubrań, ale również wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie tam, gdzie istnieje potrzeba szybkiego, rozłącznego połączenia dwóch części odzieży. Elementów zaliczanych do tej kategorii galanterii jest bardzo wiele, a wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim zatrzaski przyszywane, które ze względu na wygodę użytkowania coraz częściej zastępują standardowe guziki. W tym artykule skupimy się właśnie na zatrzaskach przyszywanych, wyjaśniając, czym właściwie są i jakie jest ich zastosowanie.

Czytaj więcej
napy do kurtek

Napy do kurtek - estetyczna i wygodna alternatywa dla zamka błyskawicznego

Odsłony: 98

Większość kurtek standardowo zapinana jest na zwykły zamek błyskawiczny. Bez wątpienia jest to praktyczny i szybki sposób zapinania odzieży wierzchniej, chociaż nie zawsze bezproblemowy - zamki często się zacinają, a ich uszkodzenie zwykle wiąże się z koniecznością całkowitej wymiany tego elementu. Dodatkowo jest to bardzo typowe rozwiązanie i zwykle nie zapewnia żadnych walorów estetycznych, dlatego też coraz częściej poszukujemy innych możliwości. Odpowiedzią na potrzeby wielu projektantów, producentów odzieży czy krawców są napy do kurtek.

Czytaj więcej
taśmy do firanek

Taśmy z falbankami – idealne ozdoby Twojej firanki

Odsłony: 96

Pięknie dobrane firany stanowią efektowną ozdobę każdego wnętrza. Nadają mu niepowtarzalny charakter i wyjątkowy styl. Pomagają uzyskać wymarzony efekt. Można zdecydować się na zakup firan, które pozwolą na zachowanie spójności stylistycznej panującej w danym pomieszczeniu lub takich, które ją spektakularnie przełamią (kontrastowe kolory ciekawie ożywiają wnętrza utrzymane w minimalistycznym stylu). Przy ich doborze warto kierować się indywidualnymi preferencjami, jak również najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. 

Czytaj więcej
guziki do odzieży dziecięcej

Guziki do odzieży dziecięcej - przegląd rozwiązań

Odsłony: 71

Guziki spełniają nie tylko funkcje praktyczne, ale również stanowią istotny element dekoracyjny. Wybierając tego rodzaju akcesoria do ubrań dla dzieci, należy zwrócić uwagę również na aspekt bezpieczeństwa. W urozmaiconej ofercie naszej firmy znaleźć można szeroki wybór różnorodnych guzików do odzieży dziecięcej. Tworzone są one z myślą o potrzebach, a także preferencjach estetycznych najmłodszych użytkowników, dlatego stanowią doskonałe uzupełnienie różnych części garderoby.

Czytaj więcej