Blog

W trendach na 2022 rok zauważyć można mocne zainteresowanie złotem. Na pokazach znanych projektantów pojawiają się złote skórzane płaszcze, złote spodnie czy spódnice. Kolor szlachetnego kruszcu nie jest zarezerwowany wyłącznie na wieczorne wyjścia. Jak ciekawie wykorzystać odcienie złota w codziennych stylizacjach?

Biały kolor jest na tyle uniwersalny i ponadczasowy, że raczej nigdy nie wyjdzie z mody, jednak w roku 2022 jego silna pozycja została zdecydowanie umocniona. Światowej sławy projektanci lansują modę na biały total look, szczególnie w sezonie wiosna-lato. To trend, który warto nosić od rana do nocy — zarówno w eleganckich stylizacjach, jak i tych na co dzień.

Dodatki i detale robione na szydełku w latach 70. ubiegłego wieku były znakiem rozpoznawczym francuskich ikon stylu. Obecnie podbijają serca fashionistek na całym świecie. Inspirują się nimi również znani projektanci, a nawet popularne sieciówki (np. Mango), które promują dzierganą odzież.

Suwaki to niepozorny dodatek krawiecki może być elementem dekoracyjnym, który całkowicie odmieni wygląd ubrań, torebek, butów, a nawet tekstyliów domowych. Przeszły sporą transformację, stając się ekspresyjnym narzędziem projektantów, którzy ten niewielki detal wykorzystują na wiele kreatywnych sposobów. Nie są już skrywane w niewidocznych miejscach ubioru tak jak kiedyś, lecz wręcz celowo bywają eksponowane, np. na przodzie sukienek, na dekoltach czy przy rękawach.

Metalowe łańcuchy ozdobne to trend nadchodzącego sezonu-jesień zima. Kiedyś utożsamiane były z biżuterią noszoną nie tylko przez dziewczęta, ale i młodych mężczyzn, którzy w ten sposób podkreślali swoją indywidualność i buntowniczą osobowość. Obecnie stanowią dodatek krawiecki, który daje szerokie pole do popisu twórcom i projektantom odzieży i dodatków. Mogą być stosowane nie tylko jako ozdoba na rękę czy szyję, ale również zawieszka do paska lub torebki, a nawet istotny element wykańczania odzieży i obuwia.

Napy to rodzaj zatrzasku krawieckiego, który kojarzy nam się przede wszystkim z ubraniami jeansowymi i sztruksowymi, głównie spodniami, koszulami, ewentualnie spódnicami. Obecnie jednak w modzie dąży się do tego, aby stworzyć niebanalne i nieoczywiste rozwiązania, co wpłynęło również na zdecydowanie szersze zastosowanie nap. Coraz częściej można je zauważyć również przy modnych sukienkach, zarówno klasycznych i koszulowych, jak i letnich, zwiewnych, kwiecistych.

Artykuły pasmanteryjne wykorzystywane są przy produkcji odzieży nie tylko do celów praktycznych, ale przede wszystkim ozdobnych. To za sprawą detali, które czasami wyróżniają się stosunkowo niewielkim rozmiarem, można stworzyć ubrania modne, oryginalne i stylowe. Stosowane są również przy zdobieniu obuwia, czapek i kapeluszy czy galanterii skórzanej.

Klamry to akcesoria krawieckie, które służą do zapinania odzieży. Jednak ich rola nie ogranicza się wyłącznie do funkcji praktycznych. Oprócz tego mogą stanowić doskonały element dekoracyjny, który odmieni oblicze każdej kreacji. Poznaj szerokie możliwości zastosowania klamer w różnych modnych stylizacjach.

Firmy wciąż poszukują nowych form promocji i narzędzi, które pozwolą im skutecznie wyróżnić się na tle konkurencji i zbudować pozytywny wizerunek w oczach potencjalnych klientów czy partnerów biznesowych. Nie jest to łatwe, gdyż standardowe metody są już szeroko wyeksploatowane i powszechnie stosowane. Warto więc podążać za zmianami na rynku, sięgając po aktualne trendy i wykorzystując niebanalne rozwiązania. To właśnie z myślą o wysokich wymaganiach firm, które chcą skutecznie budować swoją markę, opracowaliśmy szczególną linię naszych produktów z logo. Przekonaj się, jak możesz wykorzystać ich potencjał, prowadząc działania wizerunkowe.

Jednym z najważniejszych trendów w modzie jest ekologia. Chociaż dobro środowiska zawsze powinno być naszym priorytetem nie tylko w kwestii mody, ale i ogólnego stylu życia, obecnie pokochamy go jeszcze bardziej. Wszystko za sprawą projektantów oraz producentów ubrań, tekstyliów i dodatków krawieckich, którzy coraz częściej stawiają sobie za cel rozpowszechnianie ekologicznych rozwiązań. W ten trend doskonale wpisują się guziki z naturalnych surowców, które z powodzeniem mogą być użyte do tworzenia najmodniejszych kreacji.